Web sitemize hoş geldiniz. Düğün tarihleri etkinlikler linkindedir. Sizlerde kendi düğün tarihlerinizi ekleyebilirsiniz. KÖYÜMÜZDE HAYIR YAPACAK OLAN ARKADAŞLAR SİTEYE YAZMADAN ÖNCE MEVLÜDÜ OKUYACAK OLAN HOCA VE YEMEK YAPACAK AŞÇI İLE KONUŞTUKTAN SONRA SİTEYE YAZMASI GEREKMEKTEDİR.BUNLARDAN ONAY ALINMADAN YAYINLANMAYACAK DIR.
Duyurular

DERNEĞİMİZİN WEB SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ.


KÖYÜMÜZDE HAYIR YAPACAK OLAN ARKADAŞLAR SİTEDE YAYINLAMADAN ÖNCE HAYIR YERİ O GÜN BOŞMU, YEMEK YAPACAK KİŞİ VE MEVLÜT OKUYACAK KİŞİLERLE KONUŞUP UYGUN MU  ONDAN SONRA SİTEYE YAZILIRSA DAHA İYİ OLUR.


DERNEKDEN MESAJ ALMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR YÖNETİME YILLIK 20 TL ÖDEYEREK MESAJ SİSTEMİNE DAHİL OLABİLİRLER.İSTEYEN ARKADAŞLAR YÖNETİMLE İRTİBATA GECEBİLİR.


Değerli üyelerimiz aidatlarımızı zamanında ödemeye gayret gösterelim.


Sitemizde kaybettiklerimiz sayfasında resmi siteye geçmeyen resimler varsa tekrar gönderebilirsiniz. Birde burdaki resimlerin boyutları küçük olduğundan ve üzerinde yazı olduğundan pek iyi gözükmüyor.Elinde yeni resim olan arkadaşlar gönderirseniz yayınlarız daha iyi gözükür.


Sitemizde yayınlanmasını istediğiniz resim belge gönderebilirsiz.Eski resim olan arkadaşlar gönderirlerse hep beraber eski zamanları yad edmiş oluruz.


Balıkesir Hava Durumu
Anket
SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ


 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 7,3544   7,3676
EURO 8,9276   8,9437
       
Özlü Sözler
Bismillahirrahmânirrahîm O, yeryüzünde olanların hepsini sizin için yaratan, sonra göğe yönelip onları yedi gök halinde düzenleyendir. O, her şeyi hakkıyla bilendir. [Bakara Sûresi, 29]
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 6
Dün: 42
Toplam: 38159
  Derecikören köyü Hakkında

 

Tarihi

İlk ismi.Derecikviran'dır.26 Ağustos 1952 tarihinde büyük bir yangın geçirmiş ve 93 hane tamamen yanmıştır.Kurtuluş savaşında çok sayıda şehit verilmiş,kimisi de gazi olarak geri dönmüştür.

Coğrafi Konumu

Kuzeyinde Pelitören Köyü, doğusunda Simav İlçesi, güneyinde İzzettin Köyü,batısında ise Karacalar Köyü bulunmaktadır.

 

İklim

Karasal iklim hüküm sürmektedir.

Nüfus

 

240 haneli köyde,1990 sayımına göre 943, 1997 nüfus sayımına göre 662, 2000 yılı nüfus sayımına göre ise 598 kişi yaşamaktadır.Bu tabloya bakıldığında nüfusun yıllara göre önemli ölçüde düştüğü görülmektedir.

 

Yüzölçümü:53900 dekar

Mahalle ve Mezra Sayısı:Yoktur

 

Ulaşım

İlçe merkezine uzaklığı 60 km olup yolun tamamı asfalttır.

 

İçme Suyu

Şebekeli içme suyu mevcuttur.

 

Kanalizasyon

Kanalizasyon mevcuttur.

Ekonomisi ve Tarım

 

Tarım, hayvancılık ve kısmen halı dokumacılığı yapılmaktadır.Mevcut arazinin 487 dekarında tütün, 2000 dekarında buğday,100 dekar yem bitkisi ekimi yapılmaktadır.300 büyükbaş hayvan , küçükbaş ise 1350 adettir.

 

Eğitim

 

Köyde eğitim seviyesi iyi seviyede olup, okuma yazma oranı %98 dir. Köyde ilköğretim 1-3-4-5-6-7-8.sınıflardaki öğrenciler ise Düğüncüler İlköğretim okulunda taşımalı olarak eğitimlerine devam etmektedirler.

 

Sağlık:Sağlık kuruluşu yoktur.

 

Köy Konağı:Eski bir köy odası mevcuttur.

 

Köy Camisi:2 adet cami ve İmam-Hatip mevcuttur.

 

Kültür-Turizm

Önemli bir turizm kaynağı bulunmayıp kısmen halıcılık turizmi yapılmaktadır.

 

Sosyal Yaşantı

Köyde bir adet kahvehane ve iki adet bakkal dükkanı,bir demirci,bir adet marangoz mevcuttur.Başka sosyal imkan olmadığından kahvehaneler halkın zaman geçirdiği mekanlardır.

 

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Son Ziyaretçi Yorumları
Mustafa Atlı
Başta Sayın Dernek Bşknmza ve Yönetim kurulumuza çalışmalarında başarılar dilerim.Tüm Kıymetli köylülerime selam dua ve saygılarımla.

arif çavdar
bizleri bu zor günümüzde yalnız bırakmayan siz dernek yöneticileri ve siz dernek üyelerine ve köy muhtarına ve eşine çavdar ailesi olarak sonsuz şükranlarımı sunarım sagolun var olun allaha emanet olun

NECİL BOZKURT
çok güzel bir site olmuş başarılarınızın devamını dilerim.bursa Orhaneli gümüşpınar derneği


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler